SLPP14-690P88
DigiKey Part Number
2170-SLPP14-690P88-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPP14-690P88
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger Blanking
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SLPP14-690P88 Models
Category
Number of Beams
69
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Operating Range
0.1m ~ 7.0m
Series
Features
Blanking
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Protection
Finger
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
14mm
Base Product Number
Protective Height
690mm