AFFC-100-06-254-11
DigiKey Part Number
AE11350-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-100-06-254-11
Description
CABLE FFC/FPC 6POS 1MM 10"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 10.0" (254.0mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Assmann WSW Components
Length
10.0" (254.0mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)