LTC6905HS5-100#TRPBF
DigiKey Part Number
505-LTC6905HS5-100#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LTC6905HS5-100#TRPBFCT-ND - Cut Tape (CT)
505-LTC6905HS5-100#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTC6905HS5-100#TRPBF
Description
IC OSC SILICON 100MHZ SOT-23-5
Detailed Description
Oscillator, Silicon IC 100MHz TSOT-23-5
EDA/CAD Models
LTC6905HS5-100#TRPBF Models
Category
Current - Supply
8 mA
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package
TSOT-23-5
Type
Oscillator, Silicon
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
100MHz
Base Product Number
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V