LT1809IS6#TRMPBF
DigiKey Part Number
505-LT1809IS6#TRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LT1809IS6#TRMPBFCT-ND - Cut Tape (CT)
505-LT1809IS6#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT1809IS6#TRMPBF
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-6
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard (General Purpose) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail TSOT-23-6
EDA/CAD Models
LT1809IS6#TRMPBF Models
Category
Voltage - Input Offset
800 µV
Mfr
Current - Supply
15mA
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
85 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output Type
Rail-to-Rail
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
350V/µs
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Gain Bandwidth Product
180 MHz
Supplier Device Package
TSOT-23-6
-3db Bandwidth
320 MHz