ADP150CB-3.3-EVALZ
DigiKey Part Number
ADP150CB-3.3-EVALZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADP150CB-3.3-EVALZ
Description
EVAL BOARD FOR ADP150
Detailed Description
ADP150 - 1 - Single Channels per IC Positive Fixed Linear Voltage Regulator Evaluation Board
Category
Current - Output
150mA
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Voltage - Input
2.2V ~ 5.5V
Packaging
Box
Regulator Type
Positive Fixed
Part Status
Active
Contents
Board(s)
Channels per IC
1 - Single
Utilized IC / Part
ADP150
Voltage - Output
3.3V