AD8130ARZ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Analog Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Analog Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Texas Instruments
Texas Instruments
Differential Amplifier 1 Circuit 8-SOIC
AD8130ARZ
DigiKey Part Number
505-AD8130ARZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD8130ARZ
Description
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AD8130ARZ Models
Category
Current - Supply
13mA
Mfr
Current - Output / Channel
40 mA
Packaging
Tube
Voltage - Supply Span (Min)
4.5 V
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Max)
25.2 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
1100V/µs
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
-3db Bandwidth
290 MHz