GW CSSRM3.EM-N3N5-XX57-1-700-R33
DigiKey Part Number
475-GWCSSRM3.EM-N3N5-XX57-1-700-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWCSSRM3.EM-N3N5-XX57-1-700-R33CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWCSSRM3.EM-N3N5-XX57-1-700-R33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSLON WARM WHT 3000K 1212
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSLON® Square White, Warm 3000K 2.8V 700mA 120° 1212 (3030 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
80
Mfr
Current - Max
1.8A
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Color
Supplier Device Package
1212
CCT (K)
3000K
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Flux @ 85°C, Current - Test
315lm (300lm ~ 330lm)
Height - Seated (Max)
0.082" (2.09mm)
Current - Test
700mA
Thermal Resistance of Package
2.1°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.8V