MWU4063S
DigiKey Part Number
3299-MWU4063S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MWU4063S
Description
RF ANT 438MHZ WHIP STR NMO MNT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA TETRA/P25 Whip, Straight NMO Mount
Category
Antenna Type
Whip, Straight
Manufacturer
Amphenol PCTEL
Number of Bands
1
Series
VSWR
2
Packaging
Bag
Gain
3dBi
Part Status
Active
Power - Max
200 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
NMO Mount
Frequency (Center/Band)
438MHz
Height (Max)
12.000" (304.80mm)
Frequency Range
406MHz ~ 470MHz