L77SDB25SA4CH4F
L77SDB25SA4CH4F
L77SDB25SA4CH4F
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDB25SA4CH4F
DigiKey Part Number
L77SDB25SA4CH4F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDB25SA4CH4F
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77SDB25SA4CH4F Models
Contact Finish Thickness
Flash
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Phosphor Bronze
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C