L77SDA15S
L77SDA15S
L77SDA15S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDA15S
DigiKey Part Number
L77SDA15S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDA15S
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77SDA15S Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Mfr
Contact Finish
Gold
Series
Contact Finish Thickness
Flash
Packaging
Bulk
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Voltage Rating
250V
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Color
Black
Number of Positions
Contact Form
Stamped
Number of Rows
2
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Mounting Type
Wire Gauge
20 AWG
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C