AB-FC02406-19712-XA2
DigiKey Part Number
AB-FC02406-19712-XA2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB-FC02406-19712-XA2
Description
LED MOD AB-FC RGB LNR STRIP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Category
Current - Test
420mA
Manufacturer
American Bright Optoelectronics Corporation
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
9 lm/W Red, 25 lm/W Green, 6 lm/W Blue
Packaging
Bag
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Features
IP65
Type
LED Module
Size / Dimension
5000.00mm L x 10.00mm W
Color
Red, Green, Blue (RGB)
Height
2.50mm