ACSEVB-EZ7-37220-200B5
DigiKey Part Number
620-ACSEVB-EZ7-37220-200B5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACSEVB-EZ7-37220-200B5
Description
EVAL BOARD FOR ACS37220 200B5
Sensitivity
10mV/A
Voltage - Supply
5V
Sensing Range
±200A