ACSEVB-EZ7-37220-150B5
DigiKey Part Number
620-ACSEVB-EZ7-37220-150B5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACSEVB-EZ7-37220-150B5
Description
EVAL BOARD FOR ACS37220 150B5
Sensitivity
13.3mV/A
Voltage - Supply
5V
Sensing Range
±150A