S73305T-11.2896-X-30-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | S73305T-11.2896-X-30-R |
Description | XTAL OSC XO 11.2896MHZ HCMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 11.2896 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | S73305T-11.2896-X-30-R Models |
Category | Output HCMOS |
Mfr | Voltage - Supply 3.3V |
Series | Frequency Stability ±50ppm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Current - Supply (Max) 7mA |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm) |