O-CS8-0PS17EWU-R-100.000MHZ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 2
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 2
Datasheet
100 MHz OCXO Sine Wave Oscillator 5V 8-SMD, No Lead
NEL Frequency Controls Ultra Low Phase Noise Oscillators
O-CS8-0PS17EWU-R-100.000MHZ
DigiKey Part Number
535-O-CS8-0PS17EWU-R-100.000MHZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
O-CS8-0PS17EWU-R-100.000MHZ
Description
XTAL OSC OCXO 100.0000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
Sine Wave
Mfr
Voltage - Supply
5V
Series
Frequency Stability
±100ppb
Packaging
Strip
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
8-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.830" L x 0.551" W (21.08mm x 14.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.295" (7.49mm)