AX5DBF1-600.0000T
DigiKey Part Number
535-AX5DBF1-600.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AX5DBF1-600.0000TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AX5DBF1-600.0000TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX5DBF1-600.0000T
Description
OSC XO 600MHZ 2.5V LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AX5DBF1-600.0000T Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
80mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
8-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
8-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
70mA