AWSCR-8.00CPLA-C47-T4
DigiKey Part Number
535-15117-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWSCR-8.00CPLA-C47-T4
Description
CERAMIC RES 8.0000MHZ 47PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 47 pF ±0.3% 30 Ohms -40°C ~ 85°C Surface Mount
Category
Features
Built in Capacitor
Manufacturer
Abracon LLC
Capacitance
47 pF
Series
Impedance
30 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Ceramic
Package / Case
3-SMD, Non-Standard
Frequency
8 MHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)
Frequency Stability
±0.3%
Height
0.059" (1.50mm)
Frequency Tolerance
±0.5%