ASPIAIG-FLR4020-2R2M-T
DigiKey Part Number
535-14218-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14218-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14218-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-FLR4020-2R2M-T
Description
FIXED IND 2.2UH 8A 23.5 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 8 A 23.5mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPIAIG-FLR4020-2R2M-T Models
DC Resistance (DCR)
23.5mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
4020
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Current - Saturation (Isat)
4.8A
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)