ASPI-4020S-100M-T
DigiKey Part Number
535-12304-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12304-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12304-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-4020S-100M-T
Description
FIXED IND 10UH 900MA 165 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 900 mA 165mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-4020S-100M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.6A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
165mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
26MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)