ASH7KW-32.768KHZ-L-T
DigiKey Part Number
535-12059-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12059-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12059-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASH7KW-32.768KHZ-L-T
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.2V ~ 5.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASH7KW-32.768KHZ-L-T Models
Category
Voltage - Supply
1.2V ~ 5.5V
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
1.8µA (Typ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x1.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)