ASDKDV-32.768KHZ-LC-T
DigiKey Part Number
535-ASDKDV-32.768KHZ-LC-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASDKDV-32.768KHZ-LC-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASDKDV-32.768KHZ-LC-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASDKDV-32.768KHZ-LC-T
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.62V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASDKDV-32.768KHZ-LC-T Models
Category
Voltage - Supply
1.62V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
15µA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)