Image for AMMLPAAVJS-50.0000T is not available
AMMLPAAVJS-50.0000T
DigiKey Part Number
535-AMMLPAAVJS-50.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPAAVJS-50.0000T
Description
MEMS OSC 50.0000MHZ SMD
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Series
Frequency Stability
±20ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
7.5mA
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)