AMDLA3020S-2R2MT
DigiKey Part Number
535-AMDLA3020S-2R2MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AMDLA3020S-2R2MTCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AMDLA3020S-2R2MTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMDLA3020S-2R2MT
Description
FIXED IND 2.2UH 3.3A 69 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 3.3 A 69mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AMDLA3020S-2R2MT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
4.8A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
69mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)