ACMS-Q4528-510-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Laird-Signal Integrity Products
In Stock: 9 466
Datasheet
51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2.8 kOhms @ 10 MHz 230mA DCR 1Ohm
Basics of Inductors
ACMS-Q4528-510-T
DigiKey Part Number
535-ACMS-Q4528-510-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMS-Q4528-510-T
Description
CMC 51UH 230MA 2LN 2.8KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
230mA
Manufacturer
Abracon LLC
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
2.8 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance @ Frequency
51 µH @ 100 kHz