ACM-21-181M-T
DigiKey Part Number
535-ACM-21-181M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACM-21-181M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACM-21-181M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM-21-181M-T
Description
CMC 330MA 2LN 180 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 180 Ohms @ 100 MHz 330mA DCR 350mOhm
EDA/CAD Models
ACM-21-181M-T Models
Category
Current Rating (Max)
330mA
Manufacturer
Abracon LLC
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Impedance @ Frequency
180 Ohms @ 100 MHz