ABS05-32.768KHZ-1-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ABS05-32.768KHZ-1-T |
Description | CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz ±10ppm Crystal 12.5pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Type kHz Crystal (Tuning Fork) | Supplier Device Package 2-SMD (1.6x1) |
Frequency 32.768 kHz | Size / Dimension 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) |
Load Capacitance 12.5pF |