ABM8G-25.000MHZ-4Y-T3
DigiKey Part Number
535-10915-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10915-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10915-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8G-25.000MHZ-4Y-T3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM8G-25.000MHZ-4Y-T3 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)