ABM3B-12.288MHZ-10-1-U-T
DigiKey Part Number
300-8198-2-ND - Tape & Reel (TR)
300-8198-1-ND - Cut Tape (CT)
300-8198-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3B-12.288MHZ-10-1-U-T
Description
CRYSTAL 12.2880MHZ 10PF SMD
Detailed Description
12.288 MHz ±10ppm Crystal 10pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM3B-12.288MHZ-10-1-U-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
12.288 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)