ABLS-13.0625MHZ-10-K4Q-T
DigiKey Part Number
535-10149-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10149-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10149-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS-13.0625MHZ-10-K4Q-T
Description
CRYSTAL 13.0625MHZ 10PF SMD
Detailed Description
13.0625 MHz ±30ppm Crystal 10pF 50 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ABLS-13.0625MHZ-10-K4Q-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
13.0625 MHz
Frequency Stability
±100ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)