S-191LP85AS-S8T1U7
DigiKey Part Number
1662-S-191LP85AS-S8T1U7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-191LP85AS-S8T1U7
Description
S-191LP85AS-S8T1U7
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-HTMSOP
Category
Reset
Active Low
Manufacturer
ABLIC Inc.
Reset Timeout
80µs Typical
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Voltage Detector
Qualification
AEC-Q100
Number of Voltages Monitored
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Threshold
8.5V
Package / Case
8-VSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width) Exposed Pad