SE2609L-R | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 863-1371-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SE2609L-R |
Description | IC AMP 802.11B/G/N 2.4GHZ 8QFN |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF Amplifier IC 802.11b/g/n 2.4GHz ~ 2.5GHz 8-QFN (2x2) |
Datasheet | Datasheet |
Category | RF Type 802.11b/g/n |
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. | Voltage - Supply 3V ~ 5.5V |
Series | Current - Supply 260mA |
Packaging Tape & Reel (TR) | Test Frequency 2.4GHz ~ 2.5GHz |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Frequency 2.4GHz ~ 2.5GHz | Package / Case 8-VFDFN Exposed Pad |