5602-44-0142A-200
DigiKey Part Number
3M156901-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5602-44-0142A-200
Description
CABLE SATA F-F 200MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle 0.656' (200.00mm, 7.874") Silver Shielded
Category
Fastening Type
Latch Lock
Manufacturer
3M
Cable Type
Flat, Twin Axial
Series
Usage
Internal
Packaging
Bulk
Length
0.656' (200.00mm, 7.874")
Part Status
Active
Color
Silver
Cable Connectors
SATA
Shielding
Shielded
Number of Positions
7
Wire Gauge
30 AWG
Connector Type
Receptacle to Receptacle
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C