8805SQ-25(100)
DigiKey Part Number
1067-8805SQ-25(100)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8805SQ-25(100)
Description
THERM PAD 25MMX25MM W/ADH 100/PK
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 25.00mm x 25.00mm Square Adhesive - Both Sides
Category
Material
Acrylic
Manufacturer
3M (TC)
Adhesive
Adhesive - Both Sides
Series
Backing, Carrier
Polyester
Packaging
Box
Color
White
Part Status
Active
Thermal Conductivity
0.6W/m-K
Type
Transfer Tape
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Outline
25.00mm x 25.00mm
Storage/Refrigeration Temperature
72°F (22°C)
Thickness
0.0049" (0.125mm)